Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit! Un par StarTours personas datu aizsardzība politiku Jūs varat iepazīties šeit. Piekrītu
Pasaules karte
Korsikas sala un Francijas Rivjēra
Aviotūre 27.04.2020. uz 12 dienām
no 840 EUR
Izvēlne
tālr.:      630 24 240, 270 66 830

Rīgas iela 11a, Jelgava (t/c "Valdeka")
licence nr. T-2018-41,
       rekvizīti >
Pirmdiena, 20. janvāris
Vārda dienas
Alģis, Aļģirds, Oļģerts, Orests
VALŪTU KURSI
1.1108 USD = 1 EUR
0.85105 GBP = 1 EUR
4.2367 PLN = 1 EUR
Šobrīd
*
2 °C
*
3,9 m/s
21.01.
*
7 °C
*
7,5 m/s
22.01.
*
3 °C
*
7,7 m/s

Informācija ceļotājiem

 Pase/Identifikācijas karte (eID)

Uz ārzemēm var doties tikai ar derīgu ceļošanas dokumentu (pasi, eID karti).
Ceļošanas dokuments, kura derīguma termiņš beidzas brauciena laikā, ir nederīgs. Lielākā daļa valstu pieprasa, lai ceļošanas dokuments būtu derīgs ne mazāk kā 6 mēnešus pēc brauciena pēdējās dienas (iespējams, ka tiek pieprasīts derīguma termiņš arī 12 mēnešus pēc brauciena). Mēs iesakām noskaidrot šo jautājumu pirms izbraukšanas, un nepieciešamības gadījumā nomainīt ceļošanas dokumentu vai pagarināt tā derīguma termiņu.
Precīzāku informāciju Jums var sniegt attiecīgās valsts vēstniecībā (vēstniecību kontaktus atradīsiet LR Ārlietu ministrijas mājās lapā
http://www.am.gov.lv/lv/vestniecibas-parstavniecibas/) un Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvaldes teritoriālajās nodaļās vai mājas lapā http://www.pmlp.gov.lv/lv/pakalpojumi/pases.html.
 

!!! SVARĪGI. Ceļošanai NAV derīgas:

Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002.gada 1.jūlijam (ar ielīmētu fotokartīti);
ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

Lūdzam ņemt vērā, ka TIKAI Latvijas pilsoņa identifikācijas karte ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā. Šo valstu starpā ietilpst: Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehijas Republika, Dānija, Francija, Grieķija, Igaunija, Īrija, Īslande, Itālija, Kipra, Apvienotā Karaliste (Lielbritānija), Lietuva, Lihtenšteina, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Šveices Konfederācija, Ungārija, Vācija, Zviedrija.
Latvijas nepilsoņiem izsniegtās identifikācijas kartes NAV DERĪGAS ceļojumos ārpus Latvijas. 

Bērnu izbraukšanas kārtība no Latvijas

Bērnam neatkarīgi no viņa valstiskās piederības, izceļojot no Latvijas un šķērsojot iekšējo robežu, t.i. ceļojot uz Šengenas līguma dalībvalstīm: Čehiju, Maltu, Ungāriju, Poliju, Slovēniju, Slovākiju, Austriju, Beļģiju, Dāniju, Franciju, Grieķiju, Itāliju, Islandi, Luksemburgu, Nīderlandi, Norvēģiju, Portugāli, Somiju, Spāniju, Šveici, Vāciju, Zviedriju, Bulgāriju, obligāti līdzi ir jābūt derīgam ceļošanas dokumentam – pasei vai pilsoņa identifikācijas kartei.
Augstāk minētais neizslēdz to, ka, ja Valsts robežsardzes amatpersonām, veicot savas kompetences ietvaros personu pārbaudes valsts teritorijā (t.sk. lidostas teritorijā), rodas aizdomas par bērna pretlikumīgu izvešanu no valsts, personai, kas pavada bērnu, var tikt pieprasīts uzradīt dokumentus vai sniegt informāciju, kas apliecina bērna saikni ar pavadošo personu vai to, ka bērns netiek izvests no valsts pret savu gribu vai viņa vecāku vai aizbildņu gribu. Tas pats attiecas uz gadījumiem, ja bērns ceļo viens pats.
!!!Ņemot vērā iespējamo pārbaudi, iesakām vienmēr ņem līdzi bērna dzimšanas apliecību, pilnvaru vai jekuru citu dokumentu, kas atļauj bērnam izceļot konkrētās personas pavadībā, vai notariāli apliecinātu atļauju bērnam ceļot patstāvīgi.
Kārtību, kādā bērni šķērso Latvijas ārējo robežu, t.i., ceļojot uz valstīm, kas nav Šengenas līguma dalībvalstis, piemēram, Ēģipti, Taizemi, Meksiku, Ķīnu, Šrilanku,regulē 2010.gada 03.augusta LR Ministru Kabineta noteikumi Nr. 721.

Bērna izceļošana vecāku pavadībā, šķērsojot ārējo robežu:

Bērniem (personas, kuras nav sasniegušas 18 gadu vecumu), kuri ir Latvijas pilsoņi, Latvijas nepilsoņi vai bezvalstnieki, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā (turpmāk tekstā - bērni, kuri ir Latvijas valsts piederīgie), šķērsojot valsts ārējo robežu (t.i. dodoties uz valstīm, kuras nav Šengenas zonas dalībvalstis) viena vai abu vecāku pavadībā, valsts robežas šķērsošanas vietā jāuzrāda:
1)    derīgs ceļošanas dokuments – pase;
2)    tā vecāka ceļošanas dokuments ar ierakstu par radniecību ar šo bērnu, kurš pavada bērnu; vai
3)    bērna dzimšanas apliecību vai tās notariāli apliecinātu kopiju, ja bērna pavadošā vecāka ceļošanas dokumentā nav ieraksta par radniecību ar šo bērnu
Ja bērns izceļo, tā vecāka pavadībā, kurš nav Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis, ES dalībvalsts, EEK zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, ES dalībvalstī, EEK zonas valstī vai Šveices Konfederācijā papildus augstākminētajiem dokumentiem jāuzrāda 4) notariāli apliecinātu otra vecāka (Latvijas pilsoņa, Latvijas nepilsoņa, ES dalībvalsts, EEK zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsoņa vai bezvalstnieka, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, ES dalībvalstī, EEK zonas valstī vai Šveices Konfederācijā) pilnvara bērna izceļošanai no valsts.

Bērna izceļošana patstāvīgi, šķērsojot ārējo robežu:

Bērns ar Latvijas valsts piederību, šķērsojot valsts ārējo robežu patstāvīgi, uzrāda:
derīgu ceļošanas dokumentu – pasi
vismaz viena vecāka (Latvijas pilsoņa, Latvijas nepilsoņa, ES dalībvalsts, EEK zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsoņa vai bezvalstnieka, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, ES dalībvalstī, EEK zonas valstī vai Šveices Konfederācijā) vai aizbildņa notariāli apliecinātu piekrišanu bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts (arī tad, ja neviens no vecākiem nav Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis, ES dalībvalsts, EEK zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, ES dalībvalstī, EEK zonas valstī vai Šveices Konfederācijā).

Bērna izceļošana pilnvarotās personas pavadībā, šķērsojot ārējo robežu:
Ja bērns šķērso valsts ārējo robežu pilnvarotas personas pavadībā, valsts robežas šķērsošanas vietā jāuzrāda:
derīgs ceļošanas dokuments – pase;
vismaz viena vecāka (Latvijas pilsoņa, Latvijas nepilsoņa, ES dalībvalsts, EEK zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsoņa vai bezvalstnieka, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, ES dalībvalstī, EEK zonas valstī vai Šveices Konfederācijā) vai aizbildņa notariāli apliecināta pilnvara bērna izceļošanai no valsts šīs pilnvarotās personas pavadībā (arī tad, ja neviens no vecākiem nav Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis, ES dalībvalsts, EEK zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, ES dalībvalstī, EEK zonas valstī vai Šveices Konfederācijā).

Bērna izceļošana aizbildņa pavadībā, šķērsojot ārējo robežu:

Ja bērns šķērso valsts ārējo robežu aizbildņa pavadībā, valsts robežas šķērsošanas vietā jāuzrāda:
derīgs ceļošanas dokuments – pase;
bāriņtiesas lēmums par aizbildnības nodibināšanu vai tā notariāli apliecināta kopija.

Papildus informāciju par prasībām izbraucot uz ārzemēm, Jūs varat iegūt piezvanot uz Valsts Robežsardzi.
VRS Galvenā pārvalde:
Tālr.: 67075616
e-pasts:

www.rs.gov.lv


 

Izlidošanas laiks

 

Izlidošanas un atgriešanās laiks tiek norādīts ceļojumu dokumentos. Ceļojumu dokumentos norādītais izlidošanas laiks ir provizorisks un līdz faktiskajai ceļojuma dienai var mainīties. Ne tūrisma operators, ne aviokompānija, kas izpilda reisu, negarantē šo laiku. Norādītajiem izlidošanas laikiem ir tikai informatīvs raksturs. Jūsu ērtībām aicinām dienu pirms ceļojuma sākuma datuma, precizē tūrisma aģentūrā par izlidojuma laiku, jo sakarā ar dažādiem neparedzētiem apstākļiem tas var tikt mainīts (piem., nelabvēlīgi laika apstākļi, kas neļauj veikt plānoto reisu, negaidīti radušies trūkumi lidojumu drošībā un streiki, kas atstāj iespaidu uz lidojuma pakalpojumu sniedzēja darbu).

 

Bagāža

No divu gadu vecuma katram pasažierim ir atļauts bez papildus maksas pārvadāt 15-20 kg reģistrētas bagāžas un 5 kg rokas bagāžas, ja aviokompānija nav noteikusi savādāk.
Ja vienā reģistrētās bagāžas vienībā tiek pārvadātas vairāku personu mantas, tad šīs bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 32 kg.
Par nereģistrētās bagāžas drošumu un saglabāšanu rūpējas pats pasažieris, savukārt, par reģistrētās bagāžas drošumu un saglabāšanu lidojuma laikā ir atbildīga aviokompānija. Par katru reģistrētās bagāžas virssvara kilogramu var tikt pieprasīta papildus samaksa, kas maksājama attiecīgā lidostā. Arī par nestandarta bagāžas (vindsērfinga, akvalangista aprīkojuma, slēpju un tml.) pārvadāšanu var tikt iekasēta papildus maksa (tāda veida bagāža nav iekļauta bezmaksas pārvadājamās bagāžas normā). Papildus maksas par bagāžu nosaka aviokompānija un attiecīgā lidosta.
Neiesakām reģistrētā bagāžā pāravadāt viegli plīstošas un ļoti vērtīgas lietas!

Pārvadāšanai reģistrētajā bagāžā AIZLIEGTS IEVIETOT:
sprāgstvielas, spridzekļus un to sastāvdaļas, granātas un tml.;
gāzes: propānu, butānu, acetilēnu un tml.;
viegli uzliesmojošus šķidrumus: benzīnu, krāsu šķīdinātājus un tml.;
ugunsnedrošas cietvielas: magnēziju, pirotehniku, signālraķetes, aizdedzināšanas līdzekļus un tml.;
oksidējošas vielas un organiskos peroksīdus: balinātājus, automašīnu korpusa kosmētiskā remonta līdzekļus un tml.;
toksiskas un infekciju izraisošas substances: žurku indi, inficētas asinis un tml.;
radioaktīvus materiālus, tai skaitā arī medicīniskus vai rūpnieciskus izotopus;
koroziju izraisošas vielas: merkūriju, skābes akumulatorus un tml.;
automobiļu degvielas apgādes sistēmas sastāvdaļas, kuras bijušas saskarē ar degvielu.
Rokas bagāžā stingri aizliegts pārvadāt potenciāli bīstamus priekšmetus (šķēres, nažus, manikīra piederumus vai jebkādus citus asus un viegli uzliesmojošos priekšmetus).

Sākot ar 2006. gada 6. novembri ES, Norvēģijas, Islandes un Šveices lidostās ir spēkā noteikumi, kas ierobežo šķidrumu apjomu, kādu pasažieri drīkst iznest caur drošības kontroles punktiem. Noteikumi attiecas uz visiem pasažieriem, kas izlido no ES lidostām neatkarīgi no galamērķa. Tas nozīmē, ka drošības kontroles punktos pasažieru un viņu rokas bagāža aizliegto priekšmetu pārbaudē papildus tiks pakļauta arī šķidru vielu pārbaudei. Tomēr ierobežojumi neattiecas uz šķidrām vielām, kuras var iegādāties veikalos pēc iekāpšanas karšu pārbaudes, kā arī ES aviosabiedrību lidmašīnās.
Rokas bagāžā ir atļauts tikai neliels daudzums šķidru vielu. Šķidrumiem ir jābūt atsevišķās tvertnēs un katras ietilpība nedrīkst pārsniegt 100 mililitrus. Visas tvertnes ir jāievieto vienā caurspīdīgā atkārtoti attaisāmā un aiztaisāmā viena litra ietilpības plastikāta maisiņā. Viena pasažiera rokas bagāžā var būt tikai viens šāds maisiņš.
Papildus informāciju par drošības noteikumiem var atrast internetā, Rīgas starptautiskās lidostas mājas lapā: http://www.riga-airport.com/lv/main/pasazieriem/noderiga-informacija/avio-drosibas-prasibas

Ja lidojuma laikā pazūd reģistrētā bagāža, pretenzijas piesakāmas pārvadātājam rakstveidā nekavējoties pēc notikuma, kas ir pretenzijas pamatā. Jo paziņojums tiks iesniegts ātrāk, jo pārvadātājam būs lielākas iespējas bagāžu atrast. Paziņojums par reģistrētas bagāžas bojājumu ir iesniedzams nekavējoties pēc tā atklāšanas, bet ne vēlāk kā 7 dienu laikā un, ja tā ir aizkavējusies – 21 dienu laikā no dienas, kad bagāža nonākusi pasažiera rīcībā. Paziņojums iesniedzams rakstveidā klātienē, nosūtāms pa faksu, elektronisko pastu vai pastu lidostas Atrasto mantu birojam (Lost and Found Office) un pārvadātājam. Pārvadātājs nav atbildīgs par zaudējumiem rokas bagāžai un gaisa kuģa salonā līdzpaņemtiem priekšmetiem personīgām vajadzībām, ja vien zaudējumi nav radušies pārvadātāja rupjas nevērības rezultātā.


 

Elektrība

 

Dienvidu zemju viesnīcās mēdz būt pārtraukumi elektroapgādē. Elektrības spriegums visur nav vienāds (125 V vai 220 V), tāpēc vienmēr pievērsiet uzmanību instrukcijām vannas istabās. Dažās viesnīcās elektrības kontaktligzdas forma var atšķirties. Tāpēc, lietojot savas elektroierīces, ir vajadzīgs pārveidotājs. Dažās viesnīcās to var iznomāt, bet mēs iesakām to iegādāties pirms izbraukšanas. 

Veselība

Pirms došanās ceļojumā iesakām veikt savas veselības un dzīvības apdrošināšanu un lūdzam uzmanīgi iepazīties ar apdrošināšanas noteikumiem, kas norādīti polisē. Katras apdrošināšanas kompānijas noteikumi var paredzēt atšķirīgu kārtību, kā ir jārīkojas iestājoties apdrošināšanas gadījumam.

Pirms dodieties atpūsties uz eksotiskajām valstīm, iesakām iepriekš konsultēties arī ar ārstu par profilaktiskās potēšanās jautājumiem. Par to ir jāparūpējas un jāuzņemas visas izmaksas pašam tūristam.
Papildus informāciju par vakcinācijām Jūs varat saņemt Latvijas Infektoloģijas centrā pa tālruni +371 67014595 vai interneta mājas lapā
http://www.lic.gov.lv.

Pēkšņas saslimšanas vai nelaimes gadījumā vērsieties tuvākajā medicīniskajā punktā, slimnīcā vai ar viesnīcas administratora starpniecību izsauciet ārstu, informējiet savu apdrošināšanas kompāniju  par notikušo.


 

Tūristu nodoklis
2018.-2019. gada ziemas sezonā
APVIENOTIE ARĀBU EMIRĀTI

Tūristu nodokļi ir obligāti, viesiem jāmaksā skaidrā naudā viesnīcā uz vietas, reģistrējoties vai izrakstoties no viesnīcas, atkarībā no viesnīcas politikas: nodokļa apmērs var atšķirties no 3,00 USD līdz 6,00 USD par numuru par nakti, atkarībā no kūrorta un viesnīcas/apartamentiem.

ITĀLIJA
Tūristu nodokļi ir obligāti, viesiem jāmaksā skaidrā naudā viesnīcā uz vietas, reģistrējoties vai izrakstoties no viesnīcas, atkarībā no viesnīcas politikas: nodokļa apmērs var atšķirties no 1,00 EUR līdz 3,00 EUR par personu par nakti, atkarībā no kūrorta un viesnīcas/apartamentiem.

FRANCIJA
Tūristu nodokļi ir obligāti, viesiem jāmaksā skaidrā naudā viesnīcā uz vietas, reģistrējoties vai izrakstoties no viesnīcas, atkarībā no viesnīcas politikas: nodokļa apmērs var atšķirties no 1,00 EUR līdz 3,00 EUR par personu par nakti, atkarībā no kūrorta un viesnīcas/apartamentiem.


Pretenzijas
Ja Jūs uzskatāt, ka noslēgtajā tūrisma pakalpojumu sniegšanas līgumā norādītie pakalpojumi netiek nodrošināti, vai arī netiek nodrošināti pienācīgā veidā,  pretenzijas „StarTours” var iesniegt rakstiski, 10 dienu laikā pēc ceļojuma beigām. Līdz ar pretenziju jāiesniedz arī ceļojuma dokumentu un tūrisma pakalpojumu sniegšanas līguma kopijas. Iesniedzot pretenziju lūdzam norādīt iesniedzēja vārdu, uzvārdu, dzīvesvietas adresi, konstatēto pakalpojuma neatbilstību noslēgtā tūrisma pakalpojumu sniegšanas līguma noteikumiem.

“StarTours” nav atbildīgs par klienta zaudējumiem par līguma neizpildi vai nepienācīgu izpildi, ja tam par pamatu ir bijuši apstākļi vai notikumi, kurus „StarTours” nevarēja paredzēt vai novērst, arī ievērojot visu nepieciešamo piesardzību.
Netiek pieņemtas pretenzijas par pakalpojumiem, kas nebija iekļauti konkrētā brauciena aprakstā un tūrisma pakalpojumu sniegšanas līgumā.